Archive - Konu

Ocak 8th

KYK Borcu erteletmek mümkün mü?

KYK burs sonuçları açıklanıp burs aldıktan sonra geri ödeme konusu gündeme geliyor. Hali hazırda bu desteği almakta olan öğrencilerin en sık sorduğu sorular ise geri ödemenin ne zaman başlayacağı ve nasıl planlanacağı. Peki kredi alındıktan sonra nasıl ödeniyor?

Yüksek öğrenim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrencilerine (KYK) Kredi Yurtlar Kurumu tarafından geri ödemek şartıyla maddi destek yapılıyor. Önlisans, lisans, yükseklisans, açıköğretim, özel üniversite ve ikinci öğretim de dahil olmak üzere pekçok öğrencinin faydalanabildiği maddi desteğin miktarı, yıllara göre Türkiye İstatistik Kurumu Yurt İçi Fiyat Endeksi’ndeki artışlarla doğru orantılı olarak arttı. KYK tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre;

Aralık 29th, 2015

KYK burs ve kredi ücretleri ne zaman yatırılacak?

Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçlar internet ortamında yayınlandı. Peki KYK burs ve kredi ücretleri ne zaman yatırılacak? İşte KYK burs ve kredi ücretleri ve ayrıntılar..

Yüz binlerce üniversite öğrencisinin aylardır merakla beklediği 2017-2018 öğretim yılı burs/kredi başvuru sonuçları açıklandı. Burs/kredi, Gençlik ve spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yüksek öğrenim gören T.C. uyruklu öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödeniyor.

KYK BURS VE KREDİ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Aralık 18th

2017 TUS Sonbahar Dönemi Yerleştirme İşlemleri Başladı mı?

2017-TUS Sonbahar Dönemi tercih işlemleri, Aralık 2017 tarihleri arasında ÖSYM'nin (https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden yapılacaktır. Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile ilgili tablo ve koşullara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir.

Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Yanlışlıkla bir program yerine diğer bir programın girilmesi durumunda, girilen program tercih edilen program gibi işlem görür. Tercihlerin elektronik ortama yanlış aktarılmasından doğacak sonuçlardan aday sorumludur.

Ekim 2nd

2018 ALES başvuru kılavuzu yayınlandı mı?

2018 ALES sonbahar sınavı,Kasım 2018 günü yapılacak. ALES sonbahar dönemi başvuruları ise dün başladı. ÖSYM 2018 ALES başvuru kılavuzu yayınlandı! Peki, ALES başvuruları nasıl yapılacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi başvuruları başladı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018-ALES sonbahar dönemi sınavı, Kasım 2018'de yapılacak. Başvurular, Eylül'den itibarenEkim 2018'ye kadar gerçekleştirilecek.

2018 ALES BAŞVURU KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

2018 ALES SONBAHAR BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

ALES'e kimler başvuru yapacak?

Ekim 2nd

ÖSYS 2017 Başvuru Kılavuzu ve LYS 2017 Başvuruları Tıklayın!

ÖSYS-LYS 2017 Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

ÖSYS-LYS 2017 Başvuru İşlemlerini Yapmak için Tıklayınız

2017 ÖSYS başvuru kılavuzunu nasıl edinebilirim? 2017 ÖSYS güncel başvuru kılavuzu,2017 LYS ÖSYS başvuru kılavuzu ve LYS sınav bilgileri ile başvuru bilgileri…İşte LYS 2017 başvuruları,2017 LYS başvuruları nasıl yapılacak? YGS istatistikleri, LYS başvuru ve sınav ücretinin yatırılacağı bankalar...

sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar